Esseekonkursi 2012 žürii otsus

22.11.2012

Kultuuriministeeriumi ja Kodanikuhariduse programmi MINU RIIK poolt kodanikupäevaks 2012 korraldatud esseekonkursi „Väärikalt läbi elu” («Достойно прожить жизнь») žürii koosoleku

 

OTSUS

21. november 2012 Tallinn, Toompea

 

Žürii koosseisus:

Laine Randjärv – Riigikogu I aseesimees (žürii esimees)
Toivo Keva – Kodanikuhariduse programmi Minu Riik tegevjuht (žürii aseesimees)
Aleksandr Dulitšenko – Tartu Ülikooli slaavi filoloogia emeriitprofessor, filoloogiadoktor
Sirli Tooming – Kultuuriministeeriumi kultuurilise mitmekesisuse osakonna peaspetsialist
Piret Reinson – Nordea Panga turundus –ja kommunikatsiooniosakonna juhataja
Ljudmila Jelanskaja – Tallinna Prantsuse Lütseumi vene keele ja kirjanduse vanemõpetaja
Albina Tammemäe – TEA Keelekeskuse vene keele õppejõud
Anneli Oidsalu – Tallinna Prantsuse Lütseumi eesti keele ja kirjanduse vanemõpetaja
Märt Treier – vabakutseline ajakirjanik ja meediaõpetaja
Lauri Luik – Riigikogu liige
Rein Veidemann – Tallinna Ülikooli eesti kultuuriloo professor, kirjanik
Viivika Okspuu – Riigikogu Kantselei pressi –ja infoosakonna infotalituse konsultant

valis esseekonkursile laekunud 212 töö hulgast välja 24 parimat tööd ja otsustas välja anda järgmised auhinnalised kohad (14) ja nimetada äramärkimist väärivad tööd (10):


I koht – Katarina BUDRIK, Gustav Adolfi Gümnaasium, 12. klass
juhendaja õpetaja Inga Laidna
auhind – Nordea Pank

II koht – Merili PALMET, Lasnamäe Üldgümnaasium, 10. klass
juhendaja õpetaja Ants Sild
auhind – AS Tallink

III koht – Maria NIKONOVA, Narva Pähklimäe Gümnaasium, 12. klass
juhendaja õpetaja Inguna Joandi
auhind – AS Tallink

 

Ergutusauhinnad:

Margot KÕRVEN, Keila-Joa Sanatoorne Internaatkool, 12. klass
juhendaja õpetaja Terje Urbanik
auhind – Kulturiministeerium

Anna TIMEJEVA, Tallinna Tõnismäe Reaalkool, 9. klass
juhendaja õpetaja Igor Kalakauskas
auhind – Kodanikuhariduse programm Minu Riik

Oleg BANKETOV, Tallinna Tõnismäe Reaalkool, 9. klass
juhendaja õpetaja Igor Kalakauskas
auhind – Kodanikuhariduse programm Minu Riik

Kristina JUHIMENKO, Narva Soldino Gümnaasium, 12. klass
juhendaja õpetaja Ljudmila Skokova
auhind – Haridus – ja Teadusministeerium

Kelly ULUOTS, Võnnu Keskkool, 11. Klass
juhendaja õpetaja Maarika Arimäe
auhind – Haridus –ja Teadusministeerium

Nikita VOLKOV, Paldiski Vene Gümnaasium, 9. klass
juhendaja õpetaja Tatjana Sahhorova
auhind – Haridus –ja Teadusministeerium

Keily VOLKOV, Tartu Miina Härma Gümnaasium, 11. klass
juhendaja õpetaja Ivika Hein
auhind – Riigikogu

Maria-Marianna VASSILJEVA, Narva Kesklinna Gümnaasium, 12. klass
juhendaja õpetaja Jelena Jakovleva
auhind – Riigikogu

Laura KELL, Tallinna Prantsuse Lütseum, 8. klass
juhendaja õpetaja Anu Kell
auhind – Riigikogu

Gretchen-Annette MÄGI, Gustav Adolfi Gümnaasium,10. klass
juhendaja õpetaja Anu Kell
auhind – Riigikogu

Olga SMIRNOVA, Tapa Vene Gümnaasium, 10. Klass
juhendaja õpetaja Jelena Lostsina
auhind – UAB Wrigley Baltics Eesti Filiaal

 

Ära märkida:

Kerly KERGE – Võru Kesklinna Gümnaasium, 12. klass
Jelizaveta KALUGINA – Tallinna Tõnismäe Reaalkool, 11. klass
Silver-Johannes ILUMÄE – Tartu Katoliku Kool, 9. klass
Alina KOVALENKO – Valga Vene Gümnaasium, 12. klass
Indra MEHINE – Toila Gümnaasium, 10. klass
Martin NÕLVAK – Laekvere Põhikool (Lääne-Virumaa), 9. Klass
Alina BUKATO – Ahtme Gümnaasium, 12. klass
Regina SMIRNOVA – Tallinna Õismäe Vene Lütseum, 11. klass
Kersti MÄNNISTE – Uhtna Põhikool (Lääne-Virumaa), 9. klass
Karmen KASE – Tallinna Inglise Kolledž, 9. klass

Minu riiki toetavad:

sponsorid