Žürii koosoleku otsus

27.11.2013

Kultuuriministeeriumi ja Kodanikuhariduse programmi MINU RIIK poolt kodanikupäevaks 2013 väljakuulutatud XII esseekonkursi “Kodanik loob ja hoiab kultuuripärandit” ("Гражданин создаёт и сохраняет культурное наследие")

25. november 2013                                                                                
Tallinn, Toompea

Žürii koosseisus:

Laine Randjärv – Riigikogu I aseesimees (žürii esimees)
Toivo Keva – Kodanikuhariduse programmi Minu Riik tegevjuht 
Irina Külmoja – Tartu Ülikooli slaavi filoloogia emeriitprofessor
Sirli Tooming – Kultuuriministeeriumi kultuurilise mitmekesisuse osakonna peaspetsialist
Anneli Brandt – AS Tallink korporatiivpartnersuhete juht
Ljudmila Jelanskaja – Tallinna Prantsuse Lütseumi vene keele ja kirjanduse vanemõpetaja
Albina Tammemäe – Tallinna Reaalkooli vene keele ja kirjanduse õpetaja-metoodik
Anneli Oidsalu – Tallinna Prantsuse Lütseumi eesti keele ja kirjandusevanemõpetaja
Eve Heinla – TV3 ajakirjanik
Lauri Luik – Riigikogu liige
Rein Veidemann – Tallinna Ülikooli eesti kultuuriloo professor, kirjanik
Olga Burmakina – Riigikogu nõunik

valis esseekonkursile laekunud 141 töö hulgast välja 14 parimat tööd ja otsustas välja anda järgmised auhinnalised kohad:

I koht
Anna-Maria ROŽKOV, Tartu Vene Lütseum, 9. klass
juhendaja õpetaja Igor Neshpanov
auhind – AS Tallink

II koht
Andre TOIKKA, Viljandi Gümnaasium, 12. klass
juhendaja õpetaja Erika Rummel
auhind – AS Tallink

III koht
Hanna Mia KOIT, Tallinna Prantsuse Lütseum, 9. klass
juhendaja õpetaja Maris Sinka
auhind – AS Tallink

Ergutusauhinnad

Jekaterina PODATSINA, Tallinna Mustamäe Humanitaargümnaasium, 11. klass
juhendaja õpetaja Natalja Voinskaja
auhind – Kulturiministeerium

Evelina DOSTIJEVA, Tallinna Haabersti Vene Gümnaasium, 11. klass
juhendaja õpetaja Olga Raatpalu
auhind – Kodanikuhariduse programm Minu Riik

Birgitta MÖLDER, Viljandi Jakobsoni Kool, 9. klass
juhendajad õpetajad Agnes Ümarik ja Eini Ilves
auhind – UAB Wrigley Baltics Eesti Filiaal

Jaanus VÄLJAMÄE, Tallinna Prantsuse Lütseum, 12. klass
juhendaja õpetaja Külli Semjonov
auhind – Haridus – ja Teadusministeerium

Polina TERESHCHENKO, Narva Pähklimäe Gümnaasium, 11. klass
juhendaja õpetaja Natalja Zahharova
auhind – Haridus –ja Teadusministeerium

Greete JAKSUR, Abja Gümnaasium,12. klass
juhendaja õpetaja Christi Lõhmus
auhind – Haridus –ja Teadusministeerium

Alina OKAN, Tallinna Õismäe Vene Lütseum, 12. klass
juhendaja õpetaja Natalja Goliusova
auhind – Riigikogu

Sandra Kozlovskaja, Tallinna Juudi Kool, 11. klass
juhendaja õpetaja Klara Bogdanova
auhind – Riigikogu

Laura KELL, Tallinna Prantsuse Lütseum, 9. klass
juhendaja õpetaja Anneli Oidsalu
auhind – Riigikogu

Alina KARHU, Tartu Vene Lütseum, 9. klass
juhendaja õpetaja Igor Neshpanov
auhind – Riigikogu

Renate SELBERG, Saku Gümnaasium, 9. klass
juhendaja õpetaja Kristiina Noormets
auhind – UAB Wrigley Baltics Eesti Filiaal

Minu riiki toetavad:

sponsorid