Žürii koosoleku otsus

21.11.2014

Kultuuriministeeriumi ja Kodanikuhariduse programmi MINU RIIK poolt kodanikupäevaks 2014 väljakuulutatud XIII esseekonkursi “LIIKUMINE TERVENDAB MAAILMA” ("Здоровье мира – в движении") žürii koosoleku otsus:

20. november 2014
Tallinn, Toompea

Žürii koosseisus:

Laine Randjärv – Riigikogu esimene aseesimees (žürii esimees)
Toivo Keva – Kodanikuhariduse programmi Minu Riik tegevjuht
Irina Külmoja – Tartu Ülikooli slaavi filoloogia emeriitprofessor
Rein Veidemann – Tallinna Ülikooli eesti kultuuriloo professor, kirjanik
Sirli Tooming – Kultuuriministeeriumi kultuurilise mitmekesisuse osakonna peaspetsialist
Anneli Brandt – AS Tallink korporatiivpartnersuhete juht
Ljudmila Jelanskaja – Tallinna Prantsuse Lütseumi vene keele ja kirjanduse vanemõpetaja
Albina Tammemäe – TEA Keeltekeskuse õppejõud
Anneli Oidsalu – Tallinna Prantsuse Lütseumi eesti keele ja kirjanduse vanemõpetaja
Eve Heinla – TV3 ajakirjanik
Lauri Luik – Riigikogu liige
Siret Kotka – Riigikogu liige
Olga Saikovskaja – Riigikogu nõunik

valis esseekonkursile laekunud 137 töö hulgast välja 17 parimat tööd ja otsustas välja anda järgmised auhinnalised kohad:

I koht
Valeria Nerman, Haabersti  Vene Gümnaasium (Tallinn), 12. klass
juhendaja õpetaja Olga Raatpalu
auhind – AS Tallink

II koht
Viktoria Ly Pell, Viljandi Kesklinna Kool, 9. klass
juhendaja õpetaja Alli Lunter
auhind – AS Tallink 

III koht
Jan Lucas Videvik, Rakvere Reaalgümnaasium, 10. klass
juhendaja õpetaja Kadri Remmet
auhind – AS Tallink

Ergutusauhinnad

Diana Kovalenko, Tallinna Mustamäe Reaalgümnaasium, 11. klass
juhendaja õpetaja Natalia Mahhova
auhind – Kulturiministeerium

Teini Piibemaa, Rakvere Reaalgümnaasium, 10. klass
juhendaja õpetaja Kadri Remmet
auhind – Kulturiministeerium

Anastassis Moshina, Tallinna Haabersti Vene Gümnaasium, 12. klass
juhendaja õpetaja Marina Rüütel
auhind – Kodanikuhariduse programm Minu Riik

Julia Kutsõn, Uhtna Põhikool (Lääne-Virumaa), 9. klass
juhendaja õpetaja Urve Udu
auhind – Haridus- ja Teadusministeerium

Platon Tanaga, Tallinna Õismäe Vene Lütseum, 10. klass
juhendaja õpetaja Natalja Goliusova
auhind – Haridus- ja Teadusministeerium

Rasmus Erik Viitas, Abja Gümnaasium, 9. klass
juhendaja õpetaja Christi Lõhmus
auhind – Haridus –ja Teadusministeerium

Aleksandr Špakovs, Sillamäe Eesti Põhikool, 9. klass
juhendaja õpetaja Meeli Rjabova
auhind – Riigikogu

Kirsti Viljamaa, Jakob Westholmi Gümnaasium (Tallinn), 12. klass
juhendaja õpetaja Ülle Uulma
auhind – Riigikogu

Viktoria Prodanova, Kohtla-Järve Maleva Põhikool, 9. klass
juhendaja õpetaja Julia Smirnova
auhind – Riigikogu

Erik Mikkus, Lihula Gümnaasium, 9. klass
juhendaja õpetaja Valli Ost
auhind – Riigikogu

Liisi Raudväli, Saku Gümnaasium, 12. klass
juhendaja õpetaja Kristiina Noormets
auhind – Riigikogu

Ksenia Sergejeva, Narva Keeltelütseum, 8. klass
juhendaja õpetaja Svetlana Panfiljonok
auhind – UAB Wrigley Baltics Eesti Filiaal

Karina Põdra, Tallinna Kesklinna Vene Gümnaasium, 9. klass
juhendaja õpetaja Dmitri Rõbakov
auhind – UAB Wrigley Baltics Eesti Filiaal

Jegor Jakovlev, Tapa Vene Gümnaasium, 9. klass
juhendaja õpetaja Irina Piksar
auhind – UAB Wrigley Baltics Eesti Filiaal 

Minu riiki toetavad:

sponsorid